Prísnejšie pravidlá pre boj proti obchodovaniu s ľuďmi

Obchodníci s ľuďmi budú čeliť prísnejším trestom and ich obetiam sa dostane lepšej ochrany a pomoci. Nová legislatíva, o ktorej bude Parlament hlasovať na decembrovej schôdzi v Štrasburgu, si kladie za cieľ vytvoriť nehostinnejšie prostredie pre páchateľov, zabezpečiť dôslednejšiu prevenciu a lepšiu starostlivosť o obete.

Nové pravidlá sa budú týkať obchodu s ľuďmi za účelom sexuálneho zneužívania, nútenej práce, žobrania, transplantácie orgánov, nelegálnych adopcií detí a nútených svadieb. Zároveň rozšíria definíciu zneužívania, čím umožnia rozsiahlejšiu ochranu väčšiemu počtu obetí.
Text, na ktorom sa dohodli zástupcovia Parlamentu a Rady, prináša minimálne pravidlá pre definovanie trestného činu obchodu s ľuďmi a pre postihovanie páchateľov. Zároveň predstavuje spoločné pravidlá pre dôslednejšiu prevenciu a lepšiu ochranu obetí. Po definitívnom schválení novej legislatívy budú mať členské štáty dva roky na jej zapracovanie do svojich vnútroštátnych právnych systémov.
Rozprava: 14.12.2010
Hlasovanie: 14.12.2010
Postup: riadny legislatívny postup (spolurozhodovanie), 1. čítanie

 

Ďalšie informácie :

Zdroj: http://www.europarl.europa.eu/sk/pressroom/content/20101206NEW06929/3/html/Pr%C3%ADsnej%C5%A1ie-pravidl%C3%A1-pre-boj-proti-obchodovaniu-s-%C4%BEu%C4%8Fmi

Pridaj komentár

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s