16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách

Kampaň 16 Days of Activism Against Gender Violence je medzinárodná kampaň, ktorá vznikla z iniciatívy Women‘s Global Leadership Institute sponzorovaného Center for Women’s Global Leadership v roku 1991. Zakladateľky si za začiatok kampane vybrali 25. November – Medzinárodný deň boja za odstránenie násilia páchaného na ženách a za koniec kampane 10. December – Medzinárodný deň ľudských práv preto, že chceli symbolicky prepojiť násilie páchané na ženách a ľudské práva a zdôrazniť tak, že takéto násilie je porušovaním ľudských práv žien. 

Poslanie: Kampaň 16 dní aktivizmu je využívaná ako stratégia spájania sa jednotlivcov a skupín na celom svete v boji proti násiliu páchanému na ženách tým, že:
• zvyšujú povedomie o rodovo podmienenom násilí ako ľudsko-právneho problému na lokálnej, národnej a medzinárodnej úrovni
• posilňujú miestne aktivity v oblasti boja proti násiliu páchanému na ženách
• poukazujú na jasné prepojenie lokálnych a medzinárodných snáh zastaviť násilie páchané na ženách
• organizujú fóra, na ktorých spoločne vytvárajú nové efektívne stratégie v boji proti násiliu páchanému na ženách
• vytvárajú nástroje pre vytváranie tlaku na vlády, aby realizovali sľuby a záväzky, ktoré smerom k eliminácii násilia páchaného na ženách urobiliZapájame sa do celosvetovej kampane 16 Days of Activism, pretože sme presvedčené, že môžeme žiť vo svete, kde bude násilie páchané na ženách ojedinelým javom, nie bežnou realitou mnohých žien a ich detí. 

Kampaň 16 dní aktivizmu je odkazom pre všetkých ľudí, že na svete nebude pokoj a mier, rozvoj a spravodlivosť pokiaľ budú ženy vystavené násiliu.

Produkty: V roku 2010 otvárame prvý ročník kampane. Kampaň budeme realizovať každý rok. Odkazom tohto ročnej kampane je:  …KONAJME! V šetkých ľudí, ktorí sú presvedčení, že násilie páchané na ženách nepatrí do našej spoločnosti prizývame zapojiť sa do kampane.
Stránka kampane na Slovensku na Facebooku
Iné stránky:

Pridaj komentár

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s